Kontakta oss

Bokning och information

031-334 16 00
kontakt@gunneboslott.se
Bokningen är öppen helgfria vardagar kl. 09.30-12 samt kl. 13-16.

Gunnebo butik

Tone Berget
Butiksansvarig
031-334 16 16
tone.berget@gunneboslott.se

Verkställande direktör

Anki Sande
ann-christin.sande@gunneboslott.se
070-313 26 82

Verksamhetsansvarig

Anneli Stahre
Marknads- och försäljningsansvarig, presskontakt
070-780 02 03
anneli.stahre@gunneboslott.se

Bengt Kanebratt
Driftschef
070-342 07 89
bengt.kanebratt@gunneboslott.se

Joakim Seiler Tjänstledig
Chefsträdgårdsmästare
070-342 07 94
joakim.seiler@gunneboslott.se

Johanna Lindén
Intendent
031-334 16 08
johanna.linden@gunneboslott.se

Johnny Mattsson
Ansvarig utbildning, YH
070-882 41 54
johnny.mattsson@gunneboslott.se

Josefina Mast
Controller/ekonom
031-334 16 25
josefina.mast@gunneboslott.se

Liina Persson
Personalchef & grön rehabilitering
031-334 16 03
liina.persson@gunneboslott.se

Marica Wettergren
tf. Chefsträdgårdsmästare
0703-42 07 99
marica.wettergren@gunneboslott.se

Patrik Sewerin
Restaurangchef
0706-01 58 07
patrik.sewerin@gunneboslott.se

Stefan Günther Tjänstledig
Slottsarkitekt SAR/MSA
070-257 67 85
stefan.gunther@gunneboslott.se

Östen Forslund
Lantgård & kulturreservat
070-342 07 84
osten.forslund@gunneboslott.se

Helena Sandekull
Arkitekt SAR/MSA
076-761 36 74
helena.sandekull@gunneboslott.se

Personal

Anders Lindström
Snickare
anders.lindstrom@gunneboslott.se

Andreas Bergerson
Snickare
andreas.bergeson@gunneboslott.se

Camilla Wihlander
Trädgårdsmästare
camilla.wihlander@gunneboslott.se

Emma Naqvi
Trädgårdsrehablitering
emma.naqvi@gunneboslott.se

Hanna Erlingson Tjänstledig
Marknads- och produktionsassistent, presskontakt teater
hanna.erlingson@gunneboslott.se

Hannes Högberg
Köksmästare
hannes.hogberg@gunneboslott.se

Kjell Samuelsson
Projektledare teater
kjell.samuelsson@gunneboslott.se

Lina Almius Cederstav
Kommunikatör
lina.almius-cederstav@gunneboslott.se

Madeleine Nilsson
Ekonomi
Madeleine.nilsson@gunneboslott.se

Magnus Wellin
Timmerman
magnus.wellin@gunneboslott.se

Viola Johansson
Trädgårdmästare
viola.johansson@gunneboslott.se

Få vårt nyhetsbrev

Vi använder tredjepartscookies för vår hemsida i syfte att analysera och förbättra upplevelsen på hemsidan och lära oss mer om våra användare. Genom att använda vår webbplats godkänner du användningen av cookies på det sätt som beskrivits.

Ok