Kontakta oss

Bokning & information

031-334 16 00
kontakt@gunneboslott.se
Bokningen är öppen helgfria vardagar kl 09-16.

Gunnebo butik

Tone Berget
Butiksansvarig
031-334 00 16
tone.berget@gunneboslott.se

Gunnebo Kaffehus & Krog

Hannes Högberg
Köksmästare
hannes.hogberg@gunneboslott.se

Verkställande direktör

Lena Vikström
031-334 16 01
lena.vikstrom@gunneboslott.se

Verksamhetsansvarig

Anneli Stahre
Marknads- och försäljningsansvarig, presskontakt
070-780 02 03
anneli.stahre@gunneboslott.se

Bengt Kanebratt
Driftschef
070-342 07 89
bengt.kanebratt@gunneboslott.se

Joakim Seiler
Chefsträdgårdsmästare
070-342 07 94
joakim.seiler@gunneboslott.se

Johanna Lindén
Intendent
031-334 16 08
johanna.linden@gunneboslott.se

Johnny Mattsson
Ansvarig utbildning, YH
070-882 41 54
johnny.mattsson@gunneboslott.se

Josefina Mast
Controller/ekonom
031-334 16 25
josefina.mast@gunneboslott.se

Liina Persson
Personalchef & grön rehabilitering
031-334 16 03
liina.persson@gunneboslott.se

Stefan Günther
Slottsarkitekt SAR/MSA
070-257 67 85
stefan.gunther@gunneboslott.se

Östen Forslund
Lantgård & kulturreservat
070-342 07 84
osten.forslund@gunneboslott.se

Personal

Anders Lindström
Snickare
anders.lindstrom@gunneboslott.se

Andreas Bergerson
Snickare
andreas.bergeson@gunneboslott.se

Camilla Wihlander
Trädgårdsmästare
camilla.wihlander.se

Emma Naqvi
Trädgårdsrehablitering
emma.naqvi@gunneboslott.se

Hanna Erlingson
Marknads- och produktionsassistent, presskontakt teater
hanna.erlingson@gunneboslott.se

Kjell Samuelsson
Projektledare teater
kjell.samuelsson@gunneboslott.se

Madeleine Nilsson
Ekonomi
Madeleine.nilsson@gunneboslott.se

Magnus Wellin
Timmerman
magnus.wellin@gunneboslott.se

Marica Wettergren
Trädgårdmästare
marica.wettergren@gunneboslott.se

Mikaela Tegström
Bokning
mikaela.tegstrom@gunneboslott.se

Viola Johansson
Trädgårdmästare
viola.johansson@gunneboslott.se

Få vårt nyhetsbrev