Kontakta oss

INFORMATION

031-334 16 00
kontakt@gunneboslott.se
Bokningen är öppen helgfria vardagar kl 09-16.

VD

Lena Vikström
031-334 16 01
lena.vikstrom@gunneboslott.se

Administration

Liina Persson
Personalchef
031-334 16 03
liina.persson@gunneboslott.se

Josefina Mast
Controller/ekonom
031-334 16 25
josefina.mast@gunneboslott.se

Madeleine Nilsson
Ekonom
031-334 16 05
madeleine.nilsson@gunneboslott.se

Mikaela Tegström
Bokningsansvarig
031-334 16 00
kontakt@gunneboslott.se

Nina Raun
Marknadsassistent, tf presskontakt
070-342 07 96
nina.raun@gunneboslott.se

Johnny Mattsson
Ansvarig utbildning, YH
070-882 41 54
johnny.mattsson@gunneboslott.se

Evenemang

Biljetter och information
031-334 16 00
kontakt@gunneboslott.se

Johanna Lindén
Intendent och evenemangsansvarig (tf föräldraledig)
031-334 16 08
johanna.linden@gunneboslott.se

Hanna Erlingson
Teater och Turism
0761-250794
hanna.erlingson@gunneboslott.se

Fastighet och mark

Stefan Günther
Slottsarkitekt SAR/MSA
070-257 67 85
stefan.gunther@gunneboslott.se

Bengt Kanebratt
Driftschef
070-342 07 89
bengt.kanebratt@gunneboslott.se

Grön rehabilitering

Liina Persson
031-334 16 03
liina.persson@gunneboslott.se

Gunnebo butik

Information, butik
031-334 16 16
Öppet dagligen kl 11-16.

Tone Berget
Butiksansvarig
tone.berget@gunneboslott.se

Gunnebo Kaffehus och Krog

Bokning och information
031-334 16 00
kontakt@gunneboslott.se

Hannes Högberg
Köksmästare
hannes.hogberg@gunneboslott.se

Lantgård och kulturreservat

Östen Forslund
Ansvarig
070-342 07 84
osten.forslund@gunneboslott.se

Mölndal Turism

031-334 16 16
turism@molndal.se

Trädgård

Joakim Seiler
Chefsträdgårdsmästare
070-342 07 94
joakim.seiler@gunneboslott.se

Få vårt nyhetsbrev